Амбулаторія № 9 отримала перше місце на регіональному конкурсі на найкращу амбулаторію


Багато людей скаржаться, що медицина в нас на низькому рівні. З цим інколи можна погодитись. Але медична система не стоїть на місці, її намагаються розвивати та постійно вдосконалювати. Нещодавно в Дніпрі пройшов перший етап регіонального конкурсу на найкращу амбулаторію. Першість у цьому турі отримала амбулаторія № 9 на житломасиві Перемога. Чим цей медзаклад виявився краще, ніж інші, дізнавалася Оксана Онищенко.


Лікарі ось цієї амбулаторії за зміну приймають близько ста сімдесяти пацієнтів. І це не рахуючи виклики лікаря  додому. Взагалі на їхньому обслуговуванні знаходяться мешканці чотирьох житлових масивів Перемога, а це більше двадцяти тисяч людей.

«Мы ведем деток от рождения. Семейные доктора наблюдают сначала будущих мам, потом, после рождения, наблюдают и ребенка, и маму, и папу, и бабушку, и дедушку. То есть, семейный доктор охватывает всю семью», – розповідає завідуюча амбулаторією № 9 Світлана Михайлець.

Марія Іванівна привела до лікаря свого онука Богдана. Він вже три дні скаржиться на біль у горлі, тож вирішили сходити на прийом.

«Нам нужно показать его лору, чтобы его послушали, кашель сильный. Он задыхается, у него страшная аллергия. Обращаемся к врачам, они нам всегда помогают», – говорить Марія Іванівна.

Неодноразово до амбулаторії зверталася й Ольга. У них тут сімейний лікар, який доглядає всю родину: дітей, чоловіка батьків. Ольга вважає- це дуже зручно, що амбулаторія розташована посеред житлового масиву.

«Не нужно никуда выезжать далеко, на маршрутке. То есть, мне удобно даже утром прийти за талоном, записаться. Очень удобно, что близко находится. Здесь  врачи все отзывчивые», – ділиться пацієнтка Ольга Бородай.

В амбулаторії працюють 22 лікаря, половина з них – сімейні. Є й інші спеціалісти: хірург, отоларінголог, окуліст, невропатолог. Амбулаторія оснащена сучасним обладнанням для фізіопроцедур, функціональної діагностики та проведення аналізів крові.

«Гемоанализатор, он у нас новый, только два года. Показывает этот аппарат гемоглобин, лейкоциты, эритроциты», – показує лаборант Лілія Чепурко.

Щодня, щоб зробити аналіз крові, до лабораторії приходить близько п’ятдесяти людей. Свої результати вони отримують майже одразу. Ще тут можна моментально виміряти рівень цукру в крові. Це можливо завдяки наявності глюкометрів як в самій лабораторії, так і у кожного сімейного лікаря.

А ось ці жінки поспішають на виїзд. Незважаючи на шалений графік, вони все одно люблять свою роботу.

«Мабуть найбільше за те, що можна принести людям допомогу в необхідний для них момент», – говорить сімейний лікар Росина Янінович.

«Приятно видеть улыбки людей, которые получили помощь и остались довольны нашей работой», – додає медсестра Катерина Усачова-Григор’єва.

А ще тут приділяють особливу увагу профілактиці захворювань. Тут навіть вирішили проводити щотижневі лекції для людей із серцево-судинними патологіями.

«На занятиях мы пытаемся максимально пропагандировать здоровый образ жизни, определяем факторы риска для возникновения сердечно-сосудистых заболеваний. И помогаем пациентам избавиться от вредных привычек», – розповідає сімейний лікар Ольга Мосьпан.

У департаменті охорони здоров’я кажуть, перевіряли досить прискіпливо і  знання лікарів, і їхнє ставлення до пацієнтів.

«Именно в этой амбулатории работники регистратуры, семейные врачи, заведующая амбулаторией очень доброжелательно относятся. Они знают все маршруты пациентов, то есть, куда пациента направить. Кратко рассказывают это посетителям. То есть, доносят информацию очень быстро, качественно», – інформує спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Дніпра  Юлія Віклієнко.

Тож не дивно, що саме ця амбулаторія перемогла в першому етапі конкурсу. Вона може стати гарним прикладом зразкового медичного закладу. Але попереду ще другий етап. Там оберуть близько десяти амбулаторій, які позмагаються за звання кращої в місті та області.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 


Email: info@dnipro.tv

© КП «ДМСТ»

2020 Всі права застережено

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове


circlefacebook circleinstagram