Чергова сесія міськради. Які питання вирішувались.

04.10.2016 14:01
5


Кінець місяця – а отже, пройшла ще одна сесія міськради. Вже чотирнадцята! На порядку денному чимало важливих питань, які треба вирішити депутатам.


Один…два…три…чотири – депутати потроху збираються у сесійній залі і починають роботу.  Реєструються і першим ділом вшановують хвилиною мовчання пам’ять загиблих поліцейських Артема та Ольги

Після подій минулого тижня, коли двох поліцейських вбили посеред білого дня на автовокзалі, влада країни в шоці. За лічені дні дали наказ носити усім копам бронежилети, а наша міськрада прийняла проект «Безпечне місто».

Що це таке? За планом, по всьому місту встановлять камери спостереження, виділять 8 мільйонів гривень на оптимізацію роботи поліції, і ще – 60 мільйонів – отримає міське управління Держслужби з надзвичайних ситуацій.

«Это пойдет на ремонт автотранспорта, оргтехники. Для обеспечения работы следователей и участковых», – пояснює начальник міської поліції Андрій Бідило.

Мер міста  взяв під свій контроль похорони загиблих Ольги та Артема. Також розглядають можливість встановлення пам’ятного знаку.

«Идея обсуждается, поскольку, место на автовокзале людное, и нужно ставить на века», – стверджує міський голова Борис Філатов.

Йдемо далі. Наступне, за масштабами прийняте рішення –підвищення зарплати чиновникам. Оце так. Проголосували усі за. Несподівано. Але пояснення дуже просте – Борис Філатов упевнений: чиновникам треба нормально платити, аби ті не брали хабарі, крали і нормально працювали.

  • Отже, міському голові та його заступникам збільшили виплату у 8 разів
  • заступнику керівника виконавчого органу – на 700%;
  • начальникам управлінь – на 650%;
  • заступникам начальників управлінь – на 550%;
  • начальникам відділів – на 500%
  • заступникам начальників відділів та завідувачам секторів – на 450%;
  • спеціалістам – на 400%.

«Одним из способов борьбы с коррупцией – является высокая зарплата чиновникам. Это всегда была моя позиция», – каже очільник міста.

А ще у цьому році в міськраді з’явилися кошти від перевиконання бюджету Дніпра.  Їх  вирішили спрямувати на оновлення техніки комунальників та реабілітацію бійців АТО.

«66 миллионов получил департамент «Благоустройство». Это приобретение техники и постройка дорог Киев-Луганск-Зварино. В том числе, погашение задолженности. 40 миллионов получил департамент транспорта. Вся сумма пойдет на ремонт подвижного состава», – звітує заступник міського голови Дніпра Володимир Міллер.

Бюджет Дніпра вже перевиконаний на 6%, або на 168 млн грн. Очікується, що до кінця року цей показник ще зросте.

Рушаймо далі. На сесії  було прийнято ще одне важливе рішення. Воді у селищі Таромське бути! Невже, спитали люди? Так! – Відповіли депутати.

Ми вирішили це перевірити. Наступного дня поїхали на прийом до голови Таромського, аби подивитись, як люди увесь цей час виживали без води і коли ж вона нарешті з’явиться…

«Есть часть, где никогда нет воды. С 90х годов там закрыты колодцы. А воду привозит бочка. Но, доходило до того, что привоз был раз в месяц», – розповідає селищний голова Таромського Олексій Бондаренко.

Ви просто уявіть собі! Півтори тисячі сімей живуть насухо. Ось така цистерна приїжджає до вас у кращому разі раз на тиждень і наливає вам кілька відер води!

  •  Хоть пей, хоть купайся, хоть как хочешь, – говорить мешканка  Таромського Марія Пилипівна.
  • На сколько вам хватит этой воды? – питає журналіст.
  • Ну на сколько, на день три ведра и все, – сумно відповідає жінка.

Побудувати свердловину чи вирити колодязь не дозволяє сіль у ґрунті. Забиває геть усе. Тож люди якось крутяться. Ось ця жінка з трьома маленькими дітьми також отримує привозну воду з цистерни. Щоб економити дорогоцінну воду – на дворі зробили ось такий резервуар.

«Вот подъезжает машина, мы набираем тонну. Зимой это очень сложно сделать, тут нужно все расчищать»,  – розповідає мати трьох дітей, мешканка Таромьского Оксана.

Та це ж смішно! Ви спитаєте, чому в 21 столітті у людей в селищі біля Дніпра ніколи не було води? Голова Таромьского відповідає: колишня влада шкодувала грошей на водогін, тому лише обіцяли.

«Впервые, з 90х годов власть не подсчитала дивиденды с людей, а решили создать все условия для хорошей жизни», – говорить селищний голова Таромського Олексій Бондаренко.

Тож нинішня влада Дніпра вирішила розпочати роботу. На цьому етапі вже готується проект водогону.

«Мы планируем вести водовод от Аульского водовода, по улице Жовтневой, Мостовой и до улицы Доблестной», – інформує головний інженер проекту Андрій Самойленко.

За словами інженерів, вже до кінця 2017 року в Таромському таки потече вода з кранів. Головне – дочекатись.

 

Поділитися