Дніпро з теплом – чи ні?

24.10.2016 07:38
4


У минулому випуску ми обіцяли слідкувати за початком опалювального сезону в нашому місті. Розпочався, але дещо не так як планували.  Тож , ми зі знімальною групою відстежимо, коли  у  соціально важливих об‘єктах міста з‘явилося/з’явиться  тепло. Поїхали!


Дніпро. Перший тиждень опалювального сезону стартував. Влада міста пообіцяла повністю забезпечити  мегаполіс теплом   вже 17 жовтня, тобто у понеділок. А в першу чергу  дитсадки, школи та лікарні.

Понеділок. 17 жовтня

Понеділок. Це «Навчально-виховне об’єднання 28» – до нього входять одразу і дитсадок і школа. В дитсадку настільки холодно, що деякі  батьки залишають малечу вдома. Як наприклад, Валерія.

«В садике в игровой комнате было 11 градусов тепла, а  в спальне – 9. Ребенок вернулся из садика с насморком», – обурюється Валерія.

У школі – не краще. Відколи на вулиці різко стало холодно, учні сидять в класах у верхньому одязі.

«Холодно. Трубы были холодные, на последний урок нам даже разрешили куртки одеть.  У нас еще сегодня учительница по истории заболела», – розповідає учениця 6 класу «Навчально-виховного об’єднання 28» Анастасія.

Тож перебувати в холодних класах не можуть навіть дорослі, а що вже говорити про дітей!

Вівторок, 18 жовтня

Вівторок. Виявлено лікарню,  де пацієнтам доводиться спати під трьома ковдрами. Відновлювати здоров’я у таких умовах вкрай складно. Георгій тиждень пролежав у неймовірно холодній палаті 21ої інфекційної лікарні.

«Приходилось спать под тремя одеялами, в теплой пижаме, надевали буквально все что было, медсестры в принципе тоже спали в куртках. Персонал очень хороший, они шли нам на встречу – отпускали нас домой», – говорить пацієнт міської клінічної лікарні №21 ім. Є.Г. Попкової Георгій Марков.

Проте, вже під кінець вівторка  в лікарні нарешті увімкнули опалення.

–  Попробуйте, они у нас теплые, горячие, – показує медсестра.

 – Вы следите за температурным режимом? Сколько у вас здесь?, – питає журналіст.

  –  Конечно. 20-21 градус тепла, – відповідає медсестра.

До речі,  у дитсадку та школі навчально – виховного  комплексу №28 також з*явилося тепло. Адміністрація садочка запевнила до сезону були готові вчасно, а  причина холоду була зовсім  в іншому:

«Пока прогрелось здание, пока прогрелись батареи, пока микроклимат пришел в соответствие. Поэтому вчера было прохладно», – пояснює заступник директора «Навчально-виховного об’єднання № 28» Віктор Купріянов.

Середа,19 жовтня

Середа. Ось 15 міська лікарня. Батареї тут стали гарячими лише напередодні.  Зовсім, не у понеділок як було обіцяно. У минулі роки  в цей час вже було тепло – стверджує медперсонал.

«Когда котельная была в больнице – вовремя затапливали, а в этом году не знаю. Передали просто городскому управлению, я не могу сказать от чего зависит это и почему только включили вчера», – розповідає медсестра.

Зараз у палаті  навіть трохи спекотно, кажуть пацієнти, але ще вчора спали ось так:

Наразі ж і хворі і лікарі радіють, що тепло все ж з’явилося. Чому це сталося пізніше обіцяних термінів – пояснили в міськраді.

«Существует проблема с некоторыми объектами,  у которых собственные котельни. Они по непонятной причине в свое время не перезаключили договор с либо с «Днепрогазом»,  либо не переопломбировали счетчик, либо не получили лимиты. Мы ежедневно собираемся с руководителями всех районов  и в ручном режиме занимаемся этим вопросом», – каже заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

Четвер – 20 жовтня

Четвер. На жаль, найбільші проблеми спіткали  ті навчальні заклади та медчастини, яких теплом забезпечує котельня Південного машинобудівного заводу ім. Макарова. Адже вона не  може подати газ. Його  просто немає. Тому  діти, що ходять, до 89 школи вже й не мріють про тепло. Школярі намагаються зайвий раз не виходити з класу.

«У класах працівникам школи вдається утримувати тепло, а от в коридорах доволі холодно. Мій термометр показує всього 11 градусів тепла», – перевірила журналістка.

Питання з Південним машинобудівним заводом  настільки гостре, що його навіть піднімали на сесії міськради. Влада міста стверджує, що  керівництво заводу  раніше відмовлялося від допомоги, а зараз безсиле щось вдіяти. Винні будуть покарані, а школи невдовзі стануть теплими:

«Мэр города провел сегодня совещание – видеоконференцию- с премьер-министром Гройсманом. Премьер-министр дал указание «Нафтогазу» и сегодня мы ожидаем подачу газа на котельную ЮМЗ», – говорить заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

П’ятниця  – 21 жовтня

П’ятниця. У більш безнадійній ситуації опинилися навчальні заклади, що знаходяться біля вулиці Робочої.  Школа та два дитсадки досі не бачили тепла через щорічну забаву комунальників – вирий труби і залиш просто неба.  Так, у кімнатах  дитячого садочка «Зернятко» температура не піднімається вище 14 градусів.

«Я привожу сюда ребенка , плюс у меня ребенок ходит в 46 школу – отопление обещали дать вчера вечером. Ничего нет и не будет! Вы видели перерытую Рабочую?», – турбується мати учня Наталья Щербина.

А поки чекають на ремонт труб працівникам  садочка доводиться обігрівати приміщення калориферами.

«Подключали отопление, включали воду, но где-то сказали прорыв, поэтому ждем», – говорить завідуюча дитсадком «Зернятко»  Світлана Атоян.

«Мы планируем эту проблему устранить завтра до обеда», – обіцяє заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

Крім навчальних закладів без тепла  по вулицы Робочій залишилися і мешканці довколишніх будинків. До речі, декому з них надійшли дуже дивні квитанції за теплопостачання з рекомендованим авансом в майже тисячу гривень.

«Мы были в шоке! И это мягко говоря! Они не настаивают, но при этом ничего не делают. Дозвониться на сегодняшний день в «Теплоэнерго» невозможно, поскольку работает только один телефон и он хронически занят», – каже мешканка вул. Робоча Ірина Бурцева.

У міськраді  кажуть, платити потрібно лише за виставлений рахунок, а рекомендований аванс можна проігнорувувати.  Таким був перший тиждень опалювального сезону в Дніпрі. Ми й надалі будемо моніторити ситуацію та найцікавіше покажемо в наступних випусках.

Поділитися