Як Водохрещу у Дніпрі святкували


3 Минулого тижня вже закінчились новорічні свята. Останнім стало Водохреща, що 19 січня.  Традиційно, в цей день віруючі християни занурюють своє тіло у воду і хрестяться, тим самим вірять, що очищають душу від гріхів.  Тож, майже на кожному пляжі міста були народні гуляння.


Водохреща – свято суто релігійне. За Біблією, саме цього дня Ісус занурився у воду і був благословенний. Тож, християни більше двох тисяч років намагаються повторити його ритуал.

«Господь хрестився в річці Йордані, Іоанн Хреститель його хрестив. Голос отця з неба пролунав – «це син мій, на ньому моє благовоління»», – говорить протоієрей, військовий капелан  Дмитро Поворотний.

Та з часом, релігійність пішла на другий план, і тепер для людей Водохреща – це привід скупатися взимку, випити та смачно попоїсти.

1У 2017му  місто Дніпро переніс головні гуляння в інше місце. Раніше основна точка була на воронцовському пляжі, а тепер на території історичної пам’ятки «Стара Самар – Новобогородицька фортеця» у селі Шевченко.

«Я этот праздник всегда отмечаю. Я поздравляю всех днепропетровцев с этим днем, всю Украину нашу, воинов АТО. Мы молимся за них», – говорить мешканка міста.

Міська влада обрала саме це місце, бо тут історично святкували водохрещу та колись жили козаки, тож влітку  планують провести ще декілька подібних заходів.

«Ще буде козацький фестиваль, буде фестиваль реконструкції, та купальські свята», – говорить депутат міськради Володимир Панченко.

Після церковної служби, на пляж завітали священники  і почали освячувати воду за спеціальним ритуалом.
Ну а далі до ополонки кинулося декілька десятків бажаючих змити гріхи.
На питання, чому вирішили залізти у воду – отримували однакові відповіді:
–    Это традиция
–    Каждый год делаю
–    Люблю это дело

Тож, після такого адреналіну, люди ринулися назад на землю за гаряченьким.

2«Учасники свята заполонили весь пляж, тут ступити немає де. Та організатори продумали все до дрібниць. Після водного очищення, людям пропонують гарячий узвар та куліш», – говорить журналіст Аліна Мирко.

Дев’ятий рік поспіль місцеві козаки розважають народ на водохрещу. Сьогодні без винятку. Вже стоять за казаном і сиплять жартами перед жінками.

«Традиційно, ми тут на Водохрещу варимо куліш,  чай, вирізаємо ополонку, ну і дивимось за порядком», – каже козак «Шабля».

 

4Тож, свято, коли Ісус хрестився  – вдалося. Люди задоволені та щасливі.

Та купатися у мінусову температуру в річці – це досить небезпечно для здоров’я, заявляють моржі Дніпра.  Особливо, якщо ви вперше вирішили таке зробити. Тож, до наступного свята у вас є час підготувати своє тіло.

 

«Очень хорошая система – Иванова. Вы обливаетесь в ванной, на земле. Сначала ноги, руки, живот, потом спина и голова», – інформує голова федерації зимного плавання «Білий ведмідь» Аліна Левицька.

 

Безымянный

Ці люди купаються у льодовій воді кожного тижня і не хворіють протягом десятків років. З кінця жовтня моржі починають свій сезон запливів. Спочатку розігрів, а далі, під музичку з тризубом посейдона йдуть у ополонку.

Вони як герої з суперсилою – можуть спокійно в мінус п’ятнадцять піти скупатися у Дніпрі чи загорати, лежачи на снігу. Тож, водохреща у них кожного тижня. Моржі запрошують приєднатися до них, на монастирському острові кожної суботи о 10-й ранку.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 


© КП «ДМСТ»

2018 Всі права застережено

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове


circlefacebook circleinstagram circleemail