Місто Дніпро готове до морозів! Вже відкрилися пункти обігріву


Дніпру морози не страшні. З початку року влада  міста відкрила декілька десятків пунктів обігріву для бездомних і малозабезпечених людей. Умови  – досить прийнятні: чай, ковдра, тепло та перша медична допомога. Поки що, цими послугами користуються мляво.


Still0117_00004Це Олександр. Він безхатько. Зиму 2017 переживає у мобільному пункті обігріву, що стоїть на вулиці Калинова. Допомагає черговим, рубає дрова та розважає тих, хто погрітися заходить.

«А что еще нужно бездомному? Чай, кусок хлеба и теплое место», – говорить Олександр.

Таких пунктів обігріву на почату січня в Дніпрі встановили чотири штуки, у місцях масового скупчення людей.

«Это парк Глобы, Новокайдацкий район, угол Калиновой и Янтраной, и Самарский район», – звітує начальник управління з питань цивільного захисту департаменту громадського порядку та цивільного захисту міськради Олег Зубрицький.Still0117_00007

Ці палатки працюють цілодобово. В наявності велика грубка, світло провели, дрова завезли, чай, печиво і цукор закупили. І це абсолютно безкоштовно.

«Любой человек. Который почувствовал недомогание, обморожение или слабость, может сюда зайти, выпить чаю, погреться и поесть печенье», –  додає Олег Зубрицький.

  • Ой, руки замерзли так, – говорить чоловік.
  • Заходите, погрейтесь у огня и выпейте чаю, – запрошує черговий.

Still0117_00005Та це мобільні пункти обігріву. А от стаціонарних в місті аж п’ятдесят одна штука, а по області двісті дванадцять.  Знаходяться вони в будинках, соціальних центрах та ЖЕКАХ по всьому місту.  І виглядають вони ось так.

«Вот у нас есть кухня, вот чай, сахар, чайник, посуда, микроволновка, если еду с собой кто-то принесет», – говорить жінка.

В деяких пунктах навіть тварин приймають погрітися та кормлять їжею. Загалом, за два тижня роботи, цією послугою скористалося майже сім сотень людей.

До речі, в цьому році, пунктами обігріву вперше займається міська влада, а не рятувальники.Still0117_00006

У міськраді кажуть, це новий досвід для них. І поки немає дужих морозів, вони вирішили провести таку собі репетицію і перевірити, чи впораються із замерзлими дніпровцями.

«Якщо не буде таких похолодань, то просто пригощання ми закінчуємо, і будемо очікувати таку температуру. Бо ці продукти – недоторканий запас і їх можна залишити на потім», –  говорить директор департаменту соціальної політики міськради  Ліля Ковальова.

В арсеналі міськради є ще чотири військові палатки, які в будь-який момент можна поставити та облаштувати ще пункти обігріву громадян. Та де їх встановлять –  буде залежати від кількості скупчення народу в місті.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 


© КП «ДМСТ»

2018 Всі права застережено

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове


circlefacebook circleinstagram circleemail