Міжпланетна автоматична станція NASA InSight здійснила успішну посадку на поверхню Марса.

Офіційна сторінка місії InSight на сайті NASA повідомляє, що щойно на Червоній планеті новий дослідницький модуль передавав на Землю повідомлення про успішне розкриття своїх сонячних панелей і розпочав збирання енергії. Сигнал з модуля на Землю ретранслював орбітальний космічний апарат NASA Mars Odyssey. Крім того, орбітальний зонд зробив кілька фотографій місця посадки модуля, правда, на сайті агентства цих знімків поки немає. Повідомляє hi-news.ru

Зате є перший повноцінний знімок поверхні Марсу, який був отриманий за допомогою камери, установленої на борт InSight.

У найближчі дні модулю буде передана команда розгорнути свою роботизовану руку. На руці встановлена ​​камера, за допомогою якої вчені зможуть вирішити, де саме варто розгортати наукові інструменти. За допомогою цієї ж руки робот встановить на поверхню Марса наукове обладнання, що знаходиться у нього на «спині».

В цілому цей процес може зайняти від двох до трьох місяців. Протягом цього часу InSight, звичайно ж, не буде сидіти склавши руки. На його борту встановлені погодні датчики, а також магнітометр, за допомогою яких він зможе щодня збирати дані про навколишнє середовище марсіанського нагір’я Елізіум.

Вартість місії InSight, відправленої до Червоної планети 5 травня цього року, становить 850 мільйонів доларів.

Завдання: вивчення внутрішньої будови Марса за допомогою сейсмометра, теплоаналізатора і інших інструментів. Зібрані дані дозволять з’ясувати, як сформувалася планета.

Крім того, нова інформація дозволить краще розібратися в історії еволюції нашої Землі та інших земплеподобних планет.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 


© КП «ДМСТ»

2019 Всі права застережено

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове


circlefacebook circleinstagram circleemail