Пікантні подарунки та найголовніші рішення на черговій сесії міськради


022Ну ось пройшла ще одна сесія міськради. Депутати працювали як ніколи добре, ніхто не лаявся, навіть подарунки дарували один одному. Прийняли близько ста рішень, та на одному з них ми таки загострили свою увагу.


Сесія… будь-яке значення цього слова не полюбляють у народі. Та не цього разу. Минулої середи наші депутати ну просто порадували своєю роботою. Зібрались майже всі, і як сіли працювати.

Без перерв, криків та матюків. Прийняли понад півтори сотні рішень. Аж приємно здивували як журналістів, так і активістів.

Та це були б не наші депутати, аби все пройшло як по маслу. Пану Суханову, депутату з Оппоблоку, невідомий вручив…гмм…чоловічий статевий орган –цукерочку. Сесійна зала була у захваті.023

Та навіть таке не змусило наших бджілок піти на перерву.

Тож, найголовніші рішення цієї сесії у вас на екрані:

  • дніпропетровську міськраду нарешті перейменували у дніпровську;
  • прийняли програму “партиципаторного бюджетування”, тобто дніпровці будуть приймати участь у розділенні бюджету;
  • мерія почала боротися з підвищенням тарифів;
  • затвердили програму розвитку велосипедної інфраструктури міста до 2020 року;
  • розірвали відносини з російськими містами-побратимами.

Прийняли іще одне рішення, яке нас зацікавило – депутати проголосували як один за те, аби змінити застаріле харчування дітей у школах та садочках на здорове та прибрати шкідливі продукти з раціону. ЗОШ з дитинства!

024«Мы запретили чипсы, снеки, которые содержа в себе усилитель вкуса. Это касается и орешков, шоколадок», – інформує депутат міськради Дмитро Безуглий.

Тож, через місяць-два у наших школах очікується зміна меню та повний контроль їжі дітей. А для цього потрібен лише офіційний підпис Філатова на документах.

«Хоч мер рішення ще не підписав, ми все одно поїхали до однієї з міських шкіл, аби побачити, а що їдять та п’ють наші діти. Це звичайна середньостатистична школа. В ній вчиться більше тисячі дітей. І вони їдять тут двічі на день», – говорить журналіст Аліна Мирко.

Ми чекали тут побачити буфет із легкою та шкідливою закускою. Та коли зайшли до їдальні, нашому здивуванню не було меж. Учні за обидві щоки наминали борщ, кашу, м’ясо. Ніяких тобі чіпсів, батончиків чи снеків.

«Никаких чипсов, батончиков и конфет в буфетной продукции нет. Мы туда выставляем только газированную воду, соки и собственную выпечку», – говорить директор загальноосвітньої школи Валенина Вибла.

«У нас продаются яблоки, бананы. А чипсы в школе и сухарики – это лишнее»,- розповідає ученик 10 класу Євген Ткаченко.025

За словами директриси, ще три роки тому вони відмовились від хімічних продуктів і тепер самі все готують. Тож, кухарі, аби нагодувати таку кількість дітей приходять у школу о 4 годину ранку! Уявіть собі, як вони люблять свою роботу. А ще тут навіть зробили дієтичне меню для особливих учнів.

«Значит, по понедельникам у нас сосиски, во вторник – рыба, в среду – котлета, в четверг – тефтелька, а в пятницу – отбивные», – каже завідуюча виробництвом школи Олена Анатоліївна.

Тож, я тут походила, вивчила меню і з впевненістю можу сказати, цій школі не потрібні зміни у меню. Діти, а головне їх батьки можуть бути спокійними.

Та біда в тому, що це лише один заклад із сотень, а більшість з дніпровських шкіл і садочків просто не хочуть змінювати багаторічну систему закупок поганої їжі.  Отже, нашим депутатам треба попітніти над цією реформою.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 


Email: info@dnipro.tv

© КП «ДМСТ»

2020 Всі права застережено

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове


circlefacebook circleinstagram