Революція в шкільній науці: Міносвіти затвердило 13 нових програм для учнів початкової школи


У серпні колегією Міністерства освіти й науки України затверджено 13 нових програм для учнів початкової школи. Ці програми спрямовані не на зміст освіти, а на перехід від навчання до розуміння дитини.


Ось в цих класах першачки навчатимуться за спрощеною програмою – відтепер вони можуть писати простими олівцями і не побачать в зошитах оцінок червоним кольором. Які ще нововведення чекають на учнів, ми й вирішили дізнатися.

Основні зміни точно прийдуться до смаку учням: домашні завдання значно скоротять, а у першому класі – їх взагалі відмінять!  Звернуть увагу на якість, а не швидкість читання, також не оцінюватимуть каліграфію. Прибрали й рейтинги успішності. А деякі дисципліни тепер взагалі не будуть оцінюватися. Нагородами за знання  стануть наліпки та смайлики.

11111111111111«Не оцінювались основи здоров’я, фізична культура, інформатика, музичне мистецтво, образотворче мистецтво. Тепер не будуть оцінюватися ще й трудове навчання і «Я у світі»,  – пояснює вчитель початкових класів НВК № 139 Оксана Шапіро.

Оце так реформи! Та чи готові до них місцеві освітяни?

«Готові. Хоча самі програми затверджені на початку серпня, ми вже про них знали. Ми опрацьовували їх, були проекти, тому вчителі готувалися все літо. Проводяться методичні наради з вчителями», – говорить начальник управління освіти Дніпропетровської міськради Олександр Марусов.

Ретельно готувалися й вчителі початкових класів. Безліч програм вони вже освоїли та продовжують з ними розбиратися й надалі.

«Будуть створюватися у нас конференції, семінари. В Міністерстві освіти зараз готується онлайн-платформа, де будуть запропоновані нам методичні рекомендації і навіть відеоуроки, які ми зможемо використовувати у своїй практиці», –  розповідає заступник директора НВК № 139 Світлана Безотосна.

Батьки першокласників із задоволенням сприйняли такі зміни. Адже за новими реформами у дітей буде більше  вільного часу для ігор та спілкування.

«Что касается реформы, меня все устраивает. Мне все нравится. Я считаю, чем раньше ребенок пойдет в школу, тем раньше он ее закончит», – говорить мама майбутнього першокласника Катерина Голота.

Still0905_00002А от цей майбутній першокласник з нетерпінням чекає навчального року і готується до школи усе літо.  А його мама змінами у шкільній програмі не може натішитися. Особливо їй подобається відсутність червоних ручок, ну і звісно – домашнього завдання. Та головне, каже вона – дитину не принижуватимуть.

«Учитель не будет говорить какой ребенок плохо учился, а какой хорошо. Теперь будет индивидуальная работа учителя с родителями и учеником», – радіє мама майбутнього першокласника Євгенія Янкова.

У Міністерстві наголошують – реформи допоможуть знизити психологічне навантаження на першачків. А ще – не відбиватимуть бажання вчитися. Бо як  не любити школу, якщо там можна гратися та розважатися? Та чи приживуться ці реформи в школах, ми обов’язково перевіримо.

 Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 


Email: info@dnipro.tv

© КП «ДМСТ»

2020 Всі права застережено

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове


circlefacebook circleinstagram