Шукаєш роботу? Новенькі тролейбуси чекають на своїх водіїв!


Рік електротранспорту триває. Новенькі тролейбуси вже потроху замінюють старі. В минулому році вже закупили 13 нових машин, у цьому – планують придбати ще мінімум 32. От тільки ситуація в області електротранспорту поки що не дуже змінилася.


Ось таких новеньких тролейбусів по місту ходить вже більше 20. Розподілені вони по різних маршрутах рівномірно. Одним з таких кермує і Павло.

«Получал его новый, езжу уже 3 года. Зарекомендовал он себя с положительной стороны», – ділиться водій тролейбуса Павло Мазай.

Коли Павло розповідає про свого залізного коня – аж світиться від щастя!

«Это троллейбус 21 века, низкопольный, легкий в управлении, оснащен электронной системой  – останавливается до полной остановки, благодаря электротормозу», – додає Павло Мазай.

«Їхати в такому тролейбусі – одне задоволення: м’яко, чисто, просторо. От тільки в деяких районах міста дочекатись його майже неможливо», – говорить журналіст Анастасія Ковальова.

А все через те, що на підприємстві не вистачає водіїв. Як нам розповіли в міськелектротранспорті, за нормативами на кожен тролейбус потрібно майже півтори ставки водія. Ставки є, а от робітників немає.

«По двум троллейбусным депо 152 водителя, нехватка на парк – 30 человек. Учитывая то, что уже весной и летом мы хотим увеличить количество машин и уменьшить интервалы, а также продлить работу до 22- 23 часов, то нужно еще порядка 60 водителей», – пояснює головний інженер КП «Дніпровський електротранспорт» Володимир Легкий.

Можлива причина нестачі водіїв – застаріла техніка, адже більшій частині тролейбусів уже перевалило за 25-ть років.

«На сегодняшний день в депо 71 троллейбус, из них 13 новых- это от двух лет и до 2 месяцев, и остальные – от 25 лет», – говорить начальник тролейбусного депо №2 Олег Кононов.

Та от Катерина їздить на такому вже близько 10 років. Каже, що машина у гарному стані, адже сама за нею слідкує. І хоча з новою технікою її не зрівняти, роботою своєю жінка повністю задоволена.

– Классно, адреналинчик, – посміхається водій тролейбуса Катерина Баженова.

– Ответственность чувствуете за пассажира? – питає журналіст.

– Конечно, тем более такой машиной управлять, – відповідає Катерина.

– Страшно, не страшно? – запитує журналіст.

– Ну почему страшно, наоборот интересно, – запевняє водій.

Аби влаштуватися сюди на роботу, Катерині довелося пройти 6-ти місячні курси. На сьогодні жінка має стабільну роботу, гідну заробітну платню і повний соціальний пакет.

У міськраді зараз роблять усе, аби розвинути електротранспорт у місті і залучити якомога більше людей на роботу.

«Для того, чтобы повысить количество водителей в горэлектротранспорте, постоянно ведется работа по поднятию заработной платы, полный социальный пакет, возможность поселиться в общежитии – мы работаем с регионами, откуда привлекаем население для работы в нашем подвижном составе», – каже директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Ігор Маковцев.

Та поки робота «нагорі» кипить, люди й досі не розуміють, чому тролейбуси ходять так рідко. Особливо у вечірні години.

«Полностью обеспечить вечерний «пик» мы не можем. Машина у нас есть, а водителя на эту машину нет, поэтому мы начинаем съезжать гораздо раньше, чем заканчивается пик. То есть сейчас самая большая пиковая нагрузка, а мы обязаны уводить машину с маршрута, потому что у водителя закончился рабочий день», – пояснює директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Ігор Маковцев.

Ось вам і відповідь! А вже у найближчий час планують і техніку нову закупити, і нові маршрути відкрити. От тільки, якщо робітників наберуть. Тож, долучайтесь до розвитку електротранспорту в нашому місті! Щодо працевлаштування звертайтеся за телефонами: 792-92-69; 073 213 07 58; 056-373-92-13.

Анастасія Ковальова

 

 

 Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 


© КП «ДМСТ»

2018 Всі права застережено

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове


circlefacebook circleinstagram circleemail