Субсидії. Все просто


Дивні речі у нас відбуваються. Ціни на нафту падають, а ціни на паливо зростають. Собівартість видобування газу знижується, а комунальні тарифи стартували вгору. В Дніпрі знову говорять про субсидії. Раніше вважалося, що процедуру їх отримання навмисно зробили дуже складною. Більш того, ходили чутки, що з часом субсидії прийдеться повертати.


Субсидія. Багато кого лякає це слово, але насправді субсидія не така страшна, як її малюють. Лариса Олександрівна отримує державну допомогу вже більше двох років. Жінка говорить: це просто та зручно. Та й боятися її не варто, бо це суттєва допомога населенню.

«Я оформляю, не боюсь. Потому что мне пенсии не хватит оплатить коммуналку без субсидии», – зізнається Лариса Москальова.

«Субсидия – это одна из составляющих всех видов государственной помощи. Механизм этот отработан, действует сегодня», – говорить заступник директора департаменту соціальної політики міськради Вікторія Сенаткіна

Механізм й справді працює, як годинник. За останній рік кількість сімей у Дніпрі, які отримують субсидії, зросла з дванадцяти тисяч до вісімдесяти шести. Оформити субсидію легко, бо всього лише треба прийти в районний центр соціального захисту.

«Перший раз приходишь к окошку «информатор-координатор». Здесь вам все рассказывают, что нужно и дают талончик на какое время и в какое окошко. Приходишь в то окошко, заполняешь заявление, декларацию и все. Все остальное делается автоматически», – розповідає Лариса Москальова

Раніше за субсидіями зверталися лише пенсіонери. Але тепер приходять й люди середнього віку та навіть студенти, вони також мають право на субсидію.

«Бояться оформлять субсидию не нужно. Субсидия – это помощь государства, она безвозвратна, поэтому субсидию оформлять нужно, она поможет человеку в дальнейшем», – запевняє начальник управління соцзахисту населення Центрального району Олена Материнська.

Допомога у сплаті комунальних послуг – це не єдина допомога від міської влади. Нещодавно депутати прийняли рішення виділити кошти для одноразової грошової допомоги малозабезпеченим верствам населення.

«Сім’ям, де виховуються діти-інваліди дитинства, сім’ї, де є діти-сироти під опікою. Це сім’ї, де створені дитячі будинки сімейного типу», – інформує директор департаменту соціальної політики міськради Лілія Ковальова.

А ще виплати для багатодітних сімей, сім’ям, де є діти-інваліди першої групи та прийомним родинам. Для підтримки цих категорій виділили більше семи мільйонів гривень. Тобто родина одноразово отримає близько тисячі гривень. Взагалі ці кошти не були передбачені міським бюджетом.

«Ці кошти додаткові, які отримав міський бюджет за рахунок депозиту і процентів», – додає інформує директор департаменту соціальної політики міськради Лілія Ковальова.

«Що ж стосується субсидій, то у міськраді ще раз нагадують, ніхто нічого у вас не забере та повертати нічого не потрібно. Тож оформлюйте субсидії, бо ж куди страшніше ходити в боржниках. Адже саме тоді у вас справді можуть забрати квартиру за борги», – говорить журналіст Оксана Онищенко. Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 


© КП «ДМСТ»

2018 Всі права застережено

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове


circlefacebook circleinstagram circleemail