У Дніпрі пройшов 25-й фестиваль-конкурс на вищу театральну нагороду Придніпров’я у рамках програми «Культурна столиця»


Січеславна – 2017. У рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця» пройшов 25-й фестиваль-конкурс на вищу театральну нагороду Придніпров’я. Ювілейний фестиваль в цьому році припав на День театру. Участь у конкурсі взяли колективи з Дніпра, Запоріжжя, Кривого Рогу, Павлограду, Кам’янського. Також у цьому році свої роботи показували і студенти театральних навчальних закладів.


Дніпро – «Культурна столиця». Наше місто вже вкотре це довело. Адже фестиваль театрів «Січеславна» проходить тут 25-йй раз. Для артистів – це чудова можливість і себе показати, і художній рівень підняти. Цьогоріч у конкурсі беруть участь і студенти. Вистава про кохання «Удавана садівниця»– дуже серйозний та складний іспит для них.

«Граф Бельфоре такой весь сладкий и мечтательный, такой весь герой любовник. Он влюблен в жизнь и любит одну девочку. Показать именно этот образ – молодого человека», – говорит актор Олександр Ващенко.

Студенти – актори вперше на такій великій сцені, і взагалі на подібному конкурсі. Тож, готувалися досить ретельно.

«Легко, наверное, как Моцарт писал, так легко у нас и поставилось. Легко, быстро. Мы уже за первое полугодие весь спектакль показали, но без оркестра», – розповідає режисер вистави «Удавана садівниця» Віра Ніколаєва.

«Очень органично все смотрится, артистично, живо. Так, как это опера комичная, то я это чувствую. Мне действительно хочется смеяться»,– ділиться глядач Олександр Козулов.

Ще один номінант – вистава «Кармен і Хозе». Сучасний балет у двох діях – драма про кохання.

«Хозе является главным героем и Кармен его роковая страсть. Я должен показать эту роковую страсть, любовь и сделать все элементы», – каже актор, балетмейстер вистави «Кармен» Дмитро Омельченко.

Не менш важливе завдання стоїть і перед самою Кармен. Акторка каже – за два місяці репетицій вживатися у цю роль все одно складно.

«Драматический спектакль, он немножко не моего характера, как человека, и поэтому нужно меняться. Нужно быть совсем другой, не такой, как ты в жизни. Не какой-нибудь там простой девочкой или принцессой, там легче находить образ. А тут все-таки роковая Кармен», – ділиться акторка Олена Печенюк.

Та глядача не проведеш. Він усе бачить і все відчуває. Тож, і останнє слово за ним.

Всього цьогоріч у конкурсі взяли участь 23 театри, що показали 37 вистав. Тут і комедії, і трагедії, і філософські драми, і лялькові вистави. На сцені і професіонали, і починаючі актори. Проте журі оцінювало усіх однаково.

«Це фаховий рівень, професійний рівень, естетична складова, цілісність вистави. І також такі моменти, як тематика і проблематика, які теж не залишаються осторонь», – говорить голова журі Ганна Веселовська.

 Цьогоріч фестиваль став парадом прем’єрних вистав сезону. «Січеславна – 2017» –  це ще один крок у культурному розвитку Дніпра, і особливо в розвитку наших театрів.

Анастасія Ковальова

 Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 


© КП «ДМСТ»

2018 Всі права застережено

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове


circlefacebook circleinstagram circleemail