У Дніпрі відкрилися курси самозахисту для жінок

За статистикою  світової організації з охорони здоров’я кожна третя жінка в світі потерпає від фізичного чи сексуального насилля. Що ж до України, то  єдиної статистики насильства над жінками  у нас, на жаль, немає. Держава вперто ігнорує цю проблему, а суспільство змушує  потерпілих  мовчати, бо мовляв, сама винна. Та наші місцеві активістки не готові  миритися з таким станом речей – вони спільно з Університетом внутрішніх справ та поліцією відкрили курси самозахисту для жінок.

«Жертвою насильства може стати будь-яка жінка незалежно від віку чи зовнішності. Аби оминути  сумну статистику було б непогано вивчити хоча б  ці основні прийоми самозахисту», – говорить журналіст Віка Будзинська.

Таку  можливість  надали дніпровським жінкам  активістки  громадської організації «Гендерний клуб Дніпро». Вони започаткували безкоштовні курси самозахисту для жінок. За декілька днів анкету  учасників заповнили близько 300 бажаючих. Мотивація у всіх різна.

«У житті виникало декілька таких ситуацій, коли я думаю, що знання самозахисту знадобилися б, але я не знала як себе захистити», – зізнається учасниця безкоштовних курсів самозахисту для жінок Ірина Руденко.

«Наверное,  для внутренней уверенности, во-вторых,  для физической подготовки,  и в третьих,  так как у меня довольно экстремальная работа, то я считаю, что в работе это тоже будет помогать», – говорить учасниця безкоштовних курсів самозахисту для жінок Дар’я Гричищева.

«Кто-то хочет себя обезопасить, чтобы не произошло, но очень много  женщин, у которых в жизни были случаи насилия. Практически у всех были случаи насилия. Разница в том лишь, было ли это домашнее насилие или со стороны кого-то на улице», – каже голова ГО «Гендерний клуб Дніпро» Ганна Мягких.

На курсах – усе серйозно, жінкам показують ті ж прийомі, якими володіють поліцейські. Інструктори наголошують,  що при самозахисті дуже важливо не переступити межі закону. Прийоми, яким навчають, доступні кожній дівчині.

«Физическая подготовка всегда нужна, но в данном случаи приемы более такие лояльные, не рассчитанные на сильную физическую форму, а рассчитаны для девушек, чтобы  не очень много вкладывать силы», – пояснює інструктор з тактичної підготовки , інспектор патрульної поліції Артем Литвиненко.

Переважно, жінки страждають  від домашнього насильства. Так,  лише в минулому  році до поліції Дніпра щодня надходило в середньому 29 викликів  про факти насильства в сім’ї.

«На прикладі життєвих ситуацій  ми будемо пояснювати, показувати і відпрацьовувати кожен  навик. Вони навчаться протистояти. Вони навчаться, зрозуміють  де небезпека і як її уникнути», – говорить інспектор патрульної поліції Ганна Карпаченкова.

І дійсно,  українська статистика  залишає бажати кращого. За 2015 рік  в Україні з майже півмільйона  кримінальних справ лише  323! порушені за фактами  зґвалтувань і замахів на зґвалтування жінок.

Наразі, ці курси – пілотний проект, вони триватимуть три місяці і навчатимуть лише одну групу з 20 осіб. З дівчатами крім інструкторів також працюватиме психолог. Адже, в екстремальній ситуації потрібно мати  внутрішню силу дати відсіч кривднику.

«Нас вчать з самого дитинства не захищатися: «Б’є – значить  любить.» Ні! Б’є – значить сяде! При університеті внутрішніх справ є юридична клініка. Вона називається «Істина» і жінки можуть звернутися до  неї і юристи допоможуть в цій справі», – говорить координатор проектів ГО «Гендерний клуб Дніпро» Ольга Полякова.

До цієї клініки  абсолютно безкоштовно можуть звертатися всі жінки – не тільки учасниці курсів. А громадські активістки сподіваються,  що  їхній проект буде успішним, і вони допоможуть якомога більшій кількості жінок.

 

 Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 


© КП «ДМСТ»

2018 Всі права застережено

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове


circlefacebook circleinstagram circleemail