У Дніпрі відсвяткували День соборності України


Повсюди натовпи людей з жовто-блакитними прапорами, в небі –  сотні повітряних кульок на площі героїв Майдану.  


Still0124_00006У День соборності України відкрили перший в місті пам’ятний хрест бійцям Української Народної Республіки. Архітектор   витратив на його створення майже півроку!

«В этом я  увидел символ УНР. Дело в том, что такой крест, похожий по рисунку, они носили на шее», – розповідає архітектор Гарнік Хачатрян.

22 січня – день, коли побратими вибороли право називати нашу країну єдиною і соборною. Дві сторони – УНР та ЗУНР об’єдналися в єдину державу. Честь вже сучасної незалежної країни і зараз змушені відстоювати хлопці на Сході.
Роман Кузьменко – один із тих, хто чув перекази свого діда про ті часи. Його дідусь брав участь у активних боях за визволення та об’єдання України.

Still0124_00005«Він це описував як патріот України. По-перше, москалів виганяли, махновців гнали, денікінців. Щоб вигнати усіх з України, аби була самостійна Україна», – пригадує  онук отамана-полковника Самокиша  онук отамана-полковника Самокиша.

Саме такою вона і стала: самостійною, незалежною, з чималою кількістю талановитих нащадків. Однак, навіть після проголошення соборності в Україні залишалась гостра проблема: в школах та вишах майже не викладали українську історію.

Still0124_00007«Те, що ми побудували свою державу, що вона існувала і боролася як з більшовиками, так і з німцями і іншими зовнішніми ворогами – це багато років в школі не вчили.  Річ у тім, що доволі тривалий період і в часи незалежності навіть в шкільних підручниках «випадала» історія з 17 по 21 рік – історія перших визвольних змагань, або першої та другої Республік», – говорить викладач НГУ Тимур Желдак.

Відтак,  українці в своїй більшості зовсім не знають, що таке День соборності.  Зараз, коли країна виснажена роками боротьби за свою незалежність та єдність, значення цього дня для нинішньої історії має розуміти кожен. Отже, ніколи не пізно заповнити прогалину в своєму навчанні і взятися за вивчення історії наших предків.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 


© КП «ДМСТ»

2018 Всі права застережено

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове


circlefacebook circleinstagram circleemail