У Дніпрі вперше офіційно відзначили день добровольця


В Україні вперше офіційно відзначили день добровольця. Людей, які не будучи військовими, встали та пішли боронити Україну від агресора. Саме добровольці у 2014 році захистили Дніпро від найсильнішої армії в Європі лише з одними автоматами в руках. Тож, як цей день відсвяткували у нашому місті далі.


День українського добровольця – нове свято для українців. 17 лютого на пленарному засіданні парламенту Верховна рада прийняла рішення  – це буде щорічне офіційне свято.  «За» проголосував двісті тридцять один депутат.

14-е березня – тепер цього дня в суспільстві вшановують не лише бійців добровольчих батальйонів, але й тих, хто  три роки тому, на початку війни за власним бажанням, пішов на фронт і сформував першу хвилю мобілізації.

Ярослав – один з тих, перших. Пройшов і майдан і війну, яка триває. Сам уродженець Донецька. Каже, як тільки почалися хвилювання на Сході України, відразу записався добровольцем в батальйон.

«На территории Донецка, людей с жёлто-голубой лентой могли убить, посадить на подвал. А первый бой у меня был, серьезный такой, в Иловайске», – згадує доброволець Ярослав «Алабай».

В травні чотирнадцятого ж і переїхав до тодішнього Дніпропетровська. Батьки, на жаль, залишилася там, на окупованій території. Та Ярослав не падає духом. У новому житті знайшов кохану дружину та чекає на дитину. Каже, є, що охороняти.

«Я уже стал днепровцем. И, как бы странно не звучало, я намного больше приобрёл, чем потерял», – додає доброволець Ярослав «Алабай».    

 Добровольці. Це унікальне українське явище. Один з перший прикладів – Запорізька Січ. Це була воєнізована структура з добровольчих загонів, які захищали свою країну. Далі – легіон Українських Січових Стрільців під час подій Першої світової. До їх лав записалося аж 20 000 чоловіків.

І тепер, в новій історії, наші хлопці та чоловіки, наші бійці на Сході гордо несуть звання добровольців. У них, у всіх, завжди не було нормального озброєння, однострою, їжі… Та це не заважало справжнім чоловікам воювати.

Саме це і святкують українці. Ось ці бійці – вони нащадки козаків. Вони прийшли сюди привітати живих, і пом’янути мертвих.

Оскільки це свято набуло державного характеру, то міська і обласна влада теж привітали добровольців.

А серед гостей ми зустріли незвичайного добровольця. Собаку –  на ім’я Укроп. Його привезли з Авдіївки. Укроп став зіркою свята.

На жаль, в цьому році день добровольця в Україні пройшов не масово. Героїв шанували лише в декількох містах України – мабуть, найпатріочніших. Серед таких – і Дніпро.  На святі були присутні майже всі добровольчі батальйони.

 І хоча українці ще не зовсім призвичаїлись до цього свята, Кабмін має намір популяризувати день добровольця у наступні роки.

Аліна Мирко

 

 Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 


© КП «ДМСТ»

2018 Всі права застережено

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове


circlefacebook circleinstagram circleemail