У пошуках щеплення


Правець повернувся. Через війну Україна відмовилася купувати вакцини в Росії, але розшукати інші джерела чиновники, як виявилося, і не збиралися. Сьогодні навіть дітей прищепити важко, адже вакцинами Дніпро та область забезпечені лише частково. Дорослому ж зробити щеплення, особливо термінове, ще важче: у травмпунктах вас можуть навіть і не прийняти. Які вакцини у Дніпрі є, чи вдасться або не вдасться зробити щеплення?


Відсутність щеплення – одна з причин перебування п’ятирічної Надійки Савушкіної в реанімації дитячої лікарні. Це перший випадок правця у дітей за останні 30 років на Дніпропетровщині.

Уявіть – дівчинка просто подряпала ногу під час прогулянки у дворі. Вже за кілька днів їй стало зле.

«Девочка пребывает в отделении вторую неделю. Состояние ребенка остается тяжелым, стабильным, без ухудшений. Ребенок обеспечен всеми медикаментами», – коментує ситуацію зав. від. анестезіології міської дитячої лікарні №6 Володимир Дорошенко.

Вже три роки, як відмінили закон про обов’язкове профілактичне щеплення для дітей і дорослих, тож деякі батьки не поспішають до лікарень. А ті, хто й хочуть прищепити дитину, не завжди можуть, адже деяких вакцин в лікарнях України немає. А в аптеках вони коштують дуже дорого, якщо взагалі там бувають.

Чиновники теж розводять руками – деякі вакцини в області – в гострому дефіциті!

«На сегодня обеспеченность вакцинами в Днепропетровской области достаточно низкая – это от 3 до 15% по некоторым позициям. Нулевая – это БЦЖ, вирусный гепатит – 12 %, больше всего для профилактики полиомиелита – 100%. Что касается вакцины для профилактики столбняка, после травмы нужно обращаться родителям в травмпункты, чтобы детям была проведена экстренная профилактика столбняка», – говорить спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Тетяна Бойко.

З дітьми може воно й так, проте дорослому зробити щеплення значно важче. Моя колега як раз днями поранила ногу. З цією свіжою подряпиною ми й звернулися до найближчих травмпунктів Дніпра.

  Експеримент у першій лікарні:вика

– Что случилось? – питає лікар.

– Была на даче на выходных, поцарапалась, на рану попала грязь – відповідає наша колега Вікторія Будзинська.

– Сколько вам лет?

– 21.

– Вы должны были прививаться в школе и следующую прививку вам должны делать в 23 года. Поэтому по возрасту вам ее еще не должны делать – говорить лікар

– А если ей все-таки назначат вакцину, у нее будет возможность сделать эту прививку здесь? Мы не будем переживать, что ее будут откуда-то везти? – запитує журналіст.

– Да, вакцина у нас есть, – стверджує лікар.

Моїй колезі не просто не зробили щеплення, їй навіть не надали першу допомогу. А ось в цьому травмпункті у іншій міській лікарні необхідної вакцини взагалі не було!

 вика02Експеримент у другій лікарні:

– Что случилось? – запитує лікар.

– Вы делаете прививки от столбняка? – питає Вікторія

– Нет, не делаем, – відповідає лікар.

– Почему? – питає журналіст.

– Потому что их нет, – спокійно відповідає лікар.

В усіх медзакладах нас відправляли до терапевта, навіть не оглянувши рану. Дзвонити до інших травмпунктів, аби дістати для нас вакцину, лікарі теж не збиралися.

Взагалі краще робити щеплення вчасно, проте якщо ви з якихось причин цього не зробили, то будьте уважними:

«Работая, на дачных участках, выполняя какие-то земляные работы, нужно остерегаться – надевать хорошую обувь – чтобы не было повреждений кожных поверхностей и при наличии глубоких ран – обращаться в травмпункт», – говорить лікар – інфекціоніст Володимир Чумак.
Але там, як ви вже переконались, вам можуть не допомогти! Тож, бережіть себе і слідкуйте за власним здоров’ям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 


© КП «ДМСТ»

2018 Всі права застережено

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове


circlefacebook circleinstagram circleemail