fbpx
Зараз в ефірі: Т/с Еліза с9
Наживо

Четвер, 18 Квітня, 2024, 10:07:12

weather-icon
˚C

Амброзія: проблема національного масштабу | Рівень Помаранчевий #9

06.07.2020, 14:49
290

З усіх боків ми чуємо кашель і чхання! Ці слова не про осінь, а про пору цвітіння в Дніпрі карантинних рослин. Більше 80% населення світу схильне до алергічних захворювань, а провідне місце серед збудників алергічних реакцій займає саме амброзія. Кожна квітка викидає в атмосферу мільярди частинок пилку, які можуть розноситися вітром на відстань до 30 км.

«Алергія, на жаль, є така проблема. Починається з серпня місяця. Дуже багато таких проблем, як задуха – неможливо дихати, що вдень, що в ночі. Дуже тяжко існувати в цей час», — каже алергік Тетяна Попкова.

Питання амброзії для Дніпропетровської області вкрай складне. Якщо в 1991 році показник захворюваності алергіями різного характеру становив 33 людини на 10 тисяч населення, то в 2016 стало вже 205 алергіків. Фахівці впевнені, що реальний рівень захворюваності вище – кажуть, цифри офіційної статистики можна сміливо збільшувати майже в сім разів.

«З часів Радянського союзу, пік захворюваності, пов’язаних з сенсибілізаціей пилку амброзії, виникає в серпні-вересні і максимальна кількість хворих – Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська і Донецька області», — каже координаторка МООЗ України з питань клінічної алергології в МОЗ України Євгенія Дитятковська.

На жаль, винищити амброзію на корені – практично неможливо. Фахівці пояснюють, що у цього бур’яну проростають не тільки доспілі насіння, а й молоді, і навіть молочні. Просто викосити цю рослину – не тільки неефективно, але і небезпечно!

«Якщо один кущик амброзії залишиться – він пилить 1 млн зерен в хвилину! І ці зерна зберігаються 40 років в ґрунті! Тому нам потрібно знищити ці зерна в ґрунті і корінець! Косити – це неправильно! Якщо ми її косимо – вона дає друге цвітіння і, якщо не дай бог, ми її косимо, коли вже є пилок – вона швидко в повітрі циркулює, і концентрація її стає дуже високою», — каже координаторка МООЗ України з питань клінічної алергології в МОЗ України Євгенія Дитятковська.

Більш детально дивіться у новому випуску екологічного детективу «Рівень помаранчевий».