fbpx
Зараз в ефірі: Життєлюби Дніпра
Наживо

Четвер, 28 Березня, 2024, 11:04:35

weather-icon
˚C

Чому лісосмуги не охороняють на державному рівні? | Рівень Помаранчевий #8

30.06.2020, 10:50
498

Знищення лісосмуг в Україні за останні роки набуло непомірних масштабів. Так звані «чорні лісоруби» знищують тисячі гектарів насаджень. Зелена сітка, що захищає поля від посухи, зникає. І майже завжди винні залишаються безкарними. Якщо раніше лісосмуги охоронялися державою, то зараз вони нічийні, а значить, беззахисні.

«Остались лесополосы, которые не кому, ничего, пайщикам не перешли, лесхоз принять их не мог в силу обстоятельств, которые так сказать не выполнимы. И поэтому лесополосы как токовые не чьи по факту. И если даже где-то приняты какие-то решения, которые обязывают за ними следить это законодательно не закреплено», —каже  директор Інституту проблем природокористування та екології НАН України Аркадій Шапар.

Державні землі під лісосмугами не перебувають на балансі лісгоспів, не мають чітко визначеного господаря. Тому найчастіше землі передають фермерам, а ті ліс просто вирубують, щоб розширити територію посівів. З подібною ситуацією зіткнулися, і жителі села Чумаки, Томаківського району. Там продали ділянку землі на якому розташована лісосмуга. За документами її там не було.

«Прийшов наш по нашій вулиці і попередив нас, що посадка, яка розмішена у нас за городами, тут уже приватизована і оформлена фермером Волковим. Тут 1,5 гектари, коли ми це почули, ми всі возмутилися, це не тільки ми, що тут живуть, а й жителі села Чумаки», — каже мешканець села Чумаки Сергій Коляда.

В один голос жителі села кажуть: це місце для них багато значить, вони тут виросли, у них це єдине місце для відпочинку, де вони проводять багато часу. Це справжній ліс, де вирує життя.

«Тут діти ходять на майданчик відпочивати теж, випас худоби. Зараз худоби немає, а вообще вона тут випасається тому, що після дощу щоб не місила грязь. Тут же і охотугіддя тут же фазани, зайці, ну що ще гриби люди збирають», — додає мешканець села Чумаки Сергій Коляда.

Місцеві звернулися до старости села, але та сказала, що такі питання не до неї і відправила в райцентр, в Томаківку – мовляв рішення приймали там. Більш детально дивіться у сюжеті.