Екологічна катастрофа біля Дніпра | ДніпроTalk #53 | Яна Богославська

16.06.2020 21:22   -

Роками в річку Татарку, яка протікає в Олексіївці під Дніпром, зливали токсини. Коли екологи кинулися перевіряти стан води – їм роз’їло рукавички, розповідає іхтіолог Роман Новіцький:

«Що відбулося на Татарці – це екологічна катастрофа, яка інспірована саме людиною. Фактично викидання різноманітних забруднюючих речовин – це надзвичайно погане явище. На превеликий жаль, я, як фахівець вважаю, що Татарку ми будемо піднімати, оздоровлювати ще дуже, дуже довго»

Але і прибули для перевірок обласні екологи далеко не на перший поклик. У чому небезпека? Якщо риба черевом до верху разом з хімічним смертельним коктейлем прорветься в річку Самару, то отрута в лічені дні дійде і до Дніпра. Про питну воду можна буде забути, як це довелося зробити користувачам колодязів в окрузі Олексіївки.

Токсичні речовини, на думку місцевих, зливає якась “Фірма ВВ”, яка розташовується на території колишнього Самарського рибгоспу. Хоча і земля ця давно належить державі: в 2018 році господарський суд Дніпропетровської області розпорядився повернути територію країні. Чому «зелені туристи» не з’їхали з угідь і не пускають на них поліцію – питання.

Не пустили правоохоронці, до слова, на дзвінок з приводу дамби до тієї ж Самари. Місцеві жителі її звели, губернатор розпорядився зміцнити, а зелений бізнес виявився проти. Потім з’явився радник губернатора Олександр Мотрюк, і вирішив усі питання за тонованими вікнами свого автомобіля.

Що було далі?

Дивись в новому випуску ДніпроTalk.

Поділитися