fbpx
Зараз в ефірі: Генії міста
Наживо

Четвер, 25 Квітня, 2024, 03:42:24

weather-icon
˚C

Чому в Дніпрі все більше і більше сміттєзвалищ | Рівень Помаранчевий #6

15.06.2020, 20:58
281

У новому випуску екологічного детектива ви дізнаєтеся:

  • Чому звалища в балках небезпечні?
  • Чому у Краснопіллі вони ростуть, як гриби?

На сьогодні вивезти сміття можна на п’ять тисяч легальних полігонів. Ще 27 тисяч сміттєвих звалищ щороку стихійно з’являються у всіх областях. Причетні до цієї сумної статистики й жителі Дніпропетровської області, які звикли позбуватися від сміття своїми силами.

«На сьогодні у нас тільки в реєстрі зареєстрованих несанкціонованих звалищ, без кількох одиниць, там 296 чи 298, під триста несанкціонованих звалищ, які ми збираємося зачистити і рекультивувати», — сказав директор департаменту екологічної політики міськради Дніпра Олег Семенко.

Жителі Краснопілля вже 10 років скаржаться на величезне звалище, яка отруює не тільки повітря, а й ґрунтові води. А вітер розносить сміття по найближчих вулицях. Звідки ж взявся цей смітник? Як могло статися, що місцевим комфортніше викинути сміття у себе під носом, а не в сміттєвий бак? Виявляється, жителі Краснопілля не хочуть укладати договір на вивезення відходів.

«90% тут людей за вивезення твердих побутових відходів не платять! Їм зручно, йдучи на зупинку, в магазин, просто викидати в красивий гай свої пакети зі сміттям, і, на жаль, це триває десятиліттями. А послугу комунальне підприємство надає кожен день! І обсяги цих послуг, цифри — це річ уперта, щодня ми прибираємо від 1500 до 3000 тонн сміття кожен день», — зазначив Олег Семенко.

Чим закінчилася історія зі сміттєзвалищем у Краснопіллі – дивіться у новому випуску програми «Рівень Помаранчевий».