fbpx
Зараз в ефірі: Генії міста
Наживо

Субота, 20 Квітня, 2024, 03:59:17

weather-icon
˚C

Область не може вирішити проблему із забрудненням річки Татарки | Рівень Помаранчевий #7

23.06.2020, 10:33
209

16 червня на річку Татарку вперше за більш, ніж два місяці виїхав директор департаменту екології та природних ресурсів Сергій Березань. Чому не приїхав раніше? Відповідь проста – так карантин же! Комісія з представників обласної влади, екологічного аудитора, голови громадської ради та очільника Олександрівської сільради довго ходила по території та з’ясовувала, де і куди зливали отруту.

“У місцях зливу видно, що земля отруєна і там пошкоджені всі рослини. Щоб зрозуміти, що саме скидалося, треба взяти на аналіз проби”, — розповів екологічний аудитор Григорій Шматков.

Сергій Березань – директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетроської ОДА – від коментарів відмовився. Мовляв, нас не кликав і говорити не зобов’язаний. Повернемося до аналізів. З ними, як виявилося, не все так просто. Свою думку про результати висловила голова громадського формування «Екопатруль» Тетяна Лампіка.

“Державна екологічна інспекція не брала проби там де, джерело, вона взяла проби там, де вже перекрито дамбою. І не зважаючи на те, що пройшло вже 50 днів перевищення в 64 рази по аміаку, це велике перевищення. Є по залізу, по іншим речовинам, це дуже велике перевищення”, — зазначила голова ГФ «Екопатруль» Тетяна Лампіка.

А ось в інституті проблем природокористування та екології вважають – перевищення цих показників не значні і здіймають галас представники області даремно. Ще одне питання – чи є орендар у землі, на якій зливали відходи. Облдержадміністрація відповіла – земля не перебуває в оренді. І підтвердили, що в 2018 році розірвали договір на оренду землі з «фірмою ВВ». Хто винен в отруєнні річки? Хто сидить на державній землі та безкарно її псує? Чому екоінспекція та департамент екології Дніпропетровської області нічого не можуть зробити – або не хочуть? Дивіться в екологічному детективі «Рівень помаранчевий».