fbpx
Зараз в ефірі: Обличчя війни
Наживо

Четвер, 28 Березня, 2024, 21:30:08

weather-icon
˚C

Психічнохворі на вулицях Дніпра | ДніпроTalk | Яна Богославська

04.08.2020, 15:06
564

З 1 квітня стартував другий етап медреформи, який вдарив по психлікарнях. В рамках “оптимізації” лікарняної мережі більшу частину профільних стаціонарів доведеться закрити. У МОЗ вважають, що таких медустанов занадто багато, а лікувати психічні захворювання можна амбулаторно, під наглядом, наприклад сімейного лікаря.

Тим часом, чоловік у Києві захопив відділення банку із заручницею всередині. Бомба у нього в рюкзаку. Вимагав пустити до нього журналістів, щоб висловити свої вимоги. У заручниках — керівниця відділення Універсал-банку у ТЦ “Леонардо”. Геращенко розповів, що у терориста з собою рюкзак з якимось шнурком, який тягнеться до ноги заручника. Також стало відомо, що терорист вимагає 40 тис.гривень. Що це – перші ластівки реформування психіатрії, або новий показовий захват від Президента? Близько третьої Силовики захопили чоловіка, який погрожував підірвати бізнес-центр. Ним виявився Каримов Сухроб Рахматович, громадянин Узбекистану.

Поки журналісти спілкувалися з терористом, в кімнату вбігли бійці «Альфа». Швидко схопили терориста, в цей момент журналісти почали вибігати з будинку. Під час спецоперації ніхто не постраждав. А що так можна було? Нагадаємо, полтавського терориста шукали більше тижня, після чого Романа Скрипника застрелили. До речі, історія з терористами – це перші наслідки “європейської реформи” або результат інших рішень Президента?

Щоправда міжнародні стандарти не передбачають покинути психічно хворих на призволяще, на відміну від другого етапу Медреформи в Україні. Цитата екс-міністерки юстиції Олени Лукаш, що «вся країна перетвориться на дурдом» найбільш точно описує, то що нас чекає після такого реформування.

Три роки тому екс-міністерка охорони здоров’я Уляна Супрун без попередження приїхала в єдину в Україні психіатричну лікарню із суворим наглядом у Дніпрі. Це єдина лікарня, де проходили примусове лікування особливо небезпечні злочинці з усієї України. У більшості пацієнтів діагноз – шизофренія. Лікувалися там люди, які вчини тяжкі злочини, і 90% – це вбивства. Направили їх туди за рішенням суду. За результатами перевірки Супрун виявили численні порушення прав людини. Пізніше лікарню – реформували, а 700 особливо небезпечних злочинців перевели в обласні психлікарні.

У травні на мітинги виходили медики Київської психіатричної лікарні. У Львові лікарня, яка є найбільшим центром психіатричної допомоги в західному регіоні, на сторінці в Facebook повідомила, що в результаті катастрофічного зменшення фінансування – 20% від потреби – в результаті другого етапу медреформи опинилася на межі фінансового та соціального колапсу.

Далі можна чекати мітинги від сімейних лікарів? Адже саме на їх плечі ляже контроль за лікуванням психічно хворих.

Директор НДІ судової та соціальної психіатрії та наркології Ірина Пінчук.

“Сімейні лікарі не повинні діагностувати шизофренію або депресію, – каже Ірина Пінчук. – Їх завдання – звернути увагу на симптоми: тривогу, знижений фон настрою, безсоння, і вирішити, що з ними робити. Або лікувати як прояв соматичних розладів, або направляти пацієнтів до психіатрів для діагностики. Крім того, сімейні лікарі повинні займатися певні групи пацієнтів. Сьогодні цим займаються психіатри. Але якщо пацієнт з неврозом, депресією, навіть з шизофренією не хоче з’являтися в психіатра, ми повинні надати йому можливість в період ремісії спостерігатися у сімейного лікаря за місцем проживання».

А поки фінансування з бюджету скорочують, завзяті очільники психіатричних закладів набивають кишені. За заявою Міністра охорони здоров’я України Максима Степанова, саме стільки в 2020-м недоотримали психіатричні лікарні. До того ж другий етап медичної реформи передбачає, що частково фінансування медичних установ має відбуватися за рахунок коштів пацієнтів: мовляв, лікарні повинні надавати гарантовані послуги, за які платить НСЗУ, але також повинні організувати і платні послуги. За таких умов директор Верхівцевського психоневрологічного інтернату знайшов власний спосіб заробітку, щоправда, у власну кишеню. Про це та ще багато іншого – у ДніпроTalk.

 

Нагадаємо, раніше ми показували

Велике крадівництво: у школу – через аварійний міст | ДніпроTalk | Яна Богославська